אודות

משרד עורכי הדין צפורי, רכבי, הלפרין ושות' הוקם לפני למעלה מ- 20 שנה, ותחום עיסוקו הינו בייצוג המשרתים בצבא, במשטרה וביתר כוחות הביטחון. זהו המשרד הוותיק ביותר בתחום, ובזכות ההתמקדות בתחומי המשפט הצבאי והבטחוני, המשרד הינו בעל ידע נרחב במיוחד בכל הנוגע אליו. במשך השנים, עורכי הדין צפורי ורכבי ייצגו אלפי משרתים, כאשר תיקים בהם היו מעורבים משכו תשומת לב רבה מצד הציבור והתקשורת. עורך דין הלפרין שהצטרף למשרד מילא עד לאחרונה תפקידים שונים במערכת המשפט הצבאית, האחרון בהם - הסנגור הצבאי הראשי, והשתחרר בדרגת אלוף משנה. למשרד השפעה ניכרת על חקיקה הנוגעת למשרתי הקבע, ועו"ד רכבי אף השתתף בדיוני ועדת העבודה והרווחה בכנסת, שעסקו בתיקוני חקיקה בהתייחס לזכויותיהם של משרתי הקבע בצה"ל.

המשרד מספק מענה בתחומים פליליים ומנהליים כאחד. הייצוג ניתן בכל הערכאות השיפוטיות, הן הצבאיות והן האזרחיות, כולל ייצוג בפני ועדות שונות (כולל בוועדות חקירה וועדות להתרת חוזים). המשרד עוסק רבות בזכויותיהם של משרתי הצבא, המשטרה, השב"ס ויתר גופי הביטחון.

צוות המשרד

 
עו"ד שלמה רכבי למד משפטים באוניברסיטת תל-אביב, ולאחר סיום לימודיו, שירת בצה"ל במסגרת העתודה האקדמאית. הוא ביצע שורה של תפקידים, ובין היתר שימש במשך כשלוש שנים כעוזר הסנגור הצבאי הראשי. עו"ד רכבי הצטרף למשרד עם שחרורו מצה"ל בשנת 1998, ועם השנים הפך לשותף בו.

עיקר התמקדותו של עו"ד רכבי בעבירות פליליות, דוגמת: סמים, הטרדות מיניות ועבירות נשק. במרוצת השנים, הוא ייצג מאות רבות של חיילים וקצינים, והשיג הצלחות משמעותיות. הופעותיו בבית הדין הצבאי לערעורים הוביל לקביעת הלכות חדשות ואף לתקדימים בנושא השיפוט הפלילי של חיילים.

כמו כן, התמחה בכתיבת עשרות עתירות לבג"צ, במגוון רב של נושאים.

 
עו"ד שלמה רכבי
 
 
עו"ד אשר הלפרין - מומחה במשפט הפלילי, הצבאי והבטחוני
אלוף משנה במילואים הצטרף לשורות המשרד לאחר עשרים וחמש שנים בהם התמחה במשפט הפלילי והצבאי, ועסק בכמה מהפרשיות הרגישות ביותר שטופלו במערכת המשפט הצבאית.
לעו"ד הלפרין נסיון רב בייצוג נאשמים בעבירות מין, סמים, גרימת מוות ברשלנות, תאונות אימונים, אלימות, עריקים ומשתמטים (בארץ ובחו"ל), כמו גם טיפול משפטי בסוגיות הנוגעות לעולם הרפואה הצבאית.

בין תפקידיו:
- הסנגור הצבאי הראשי בשנים 2012-2016
- פרקליט דרום וזרוע היבשה
- מ"מ פרקליט מרכז
- פרקליט עריקים
- היועץ המשפטי של חיל הרפואה

עו"ד הלפרין הינו הפרשן המשפטי של אתר "וואלה". כמו כן, הוא מרצה בנושא עבירות מין והטרדות מיניות.
 
 עו"ד אשר הלפרין
 
בנוסף לעבודתו כעורך דין, משמש כיום עו"ד הלפרין כפרשן המשפטי של אתר "וואלה" וכמרצה בארגונים בנושאי עבירות מין והטרדות מיניות.
 
עו"ד ונוטריון שלמה צפורי (יועץ למשרד) שירת בצה"ל בחיל השריון החל משנת 1972, ותוך כדי שירותו הצבאי נשלח ללימודי משפטים מטעם צה"ל. הוא למד באוניברסיטת תל-אביב, ולאחר הסמכתו לעסוק במשפטים, הוא הוצב בפרקליטות הצבאית ומילא שורה של תפקידים בסנגוריה הצבאית:

  • עוזר הסנגור הצבאי הראשי
  • סנגור פיקוד דרום ומפח"ש
  • סנגור מחוזי
  • ממלא מקום הסנגור הצבאי הראשי
  • ראש ענף פיקוח משפטי

עו"ד צפורי השתחרר מצה"ל בשנת 1993, בדרגת סא"ל, ובאותה

 
עו"ד שלמה צפורי
 
שנה הקים את המשרד העצמאי שלו. מתחילת פעילותו של המשרד, הוא טיפל רק בחיילים ובקצינים, וייצג אותם בהצלחה רבה בהליכים משפטיים שונים. בין היתר, טיפל עו"ד צפורי בתיקים מורכבים, בעלי עניין ציבורי רב. הוא מייצג את לקוחותיו הן במערכות השיפוט הצבאיות והן בבתי המשפט האזרחיים. בין היתר, הוא הוביל לשינויים בהלכות המתייחסות למשרתי צה"ל, וזאת בזכות ייצוג לקוחות בתיקים שנידונו בבג"צ.

עו"ד שלמה צפורי הינו מחברו של הספר "צדק מסוערב", הוא גם כתב את הפרק המשפטי בספר "גיוס מוצלח" ופרסם מאמרים שונים בנושאים מגוונים שנוגעים לזכויותיהם של חיילים.
 

ניסיון עשיר בדיני צבא וביטחון

משרד צפורי, רכבי, הלפרין ושות' צבר ניסיון נרחב ביותר בהיבטים השונים של דיני צבא. הוא עוסק בתחומים שונים שנוגעים לקצינים, לחיילים ולעובדי מערכת הביטחון בכללותם. בין היתר, נגע המשרד בנושאים רגישים כגון: תאונות אימונים ואחריות מפקדים. כמו כן, מטפל המשרד בעבירות פליליות בצבא, לרבות: עבירות סמים, עריקות, הטרדות מיניות ועבירות נשק (למשל, שימוש בלתי חוקי בנשק).

לעיתים קורה שהוראות הצבא או חוקים פוגעים בחיילים. משרד צפורי – רכבי אינו עוצם את עיניו לעוולות אלו, ופועל לתיקונן בכל הדרכים שעומדות לרשותו.

טיפול בתיקים המסווגים כסודיים ביותר

למשרד עורכי דין צפורי, רכבי, הלפרין ושות' יתרון בולט בתיקים המסווגים כסודיים ביותר, וזאת היות ולשני עורכי הדין של המשרד ישנו סיווג ביטחוני גבוה, שדרוש בהכרח כדי לייצג נאשמים בתיקים רגישים, דוגמת ייצוג בוועדות ההשגה של השב"כ. מעבר לזאת, הסיווג הביטחוני שלהם מאפשר להם להופיע בכל הערכאות השיפוטיות הצבאיות ללא סייג.

ייצוג נכי צה"ל ומשפחות שכולות

המשרד מעניק טיפול מלא לתביעות נכות של חיילים, אנשי משטרה ושב"ס, שנחבלו או חלו תוך ועקב שירותם הצבאי. כמו כן, המשרד מעניק את שירותיו למשפחות שכולות, שמגישות תביעות להכרה כמשפחה שכולה, וזאת במטרה לקבל את כל הזכויות שמגיעות להם מתוקף חוק משפחות חיילים שנספו במערכה (תגמולים ושיקום). הייצוג ניתן הן בבתי המשפט והן בוועדות השונות.

ייצוג משפטי בתחום הפלילי

המשרד מייצג חיילים, קצינים ועובדי מערכת הביטחון בהליכים פליליים. הליווי המשפטי מתחיל כבר משלב החקירה, והוא כולל ייצוג בהליכי מעצר וניהול משפט הוכחות, גם כשמדובר במשפטים מורכבים.

פעילות חברתית למען לובשי המדים ומשפחותיהם

עורכי הדין צפורי ורכבי הקימו עמותה לקידום זכויות משרתי צה"ל בשנת 2007. מטרת העמותה היא להגן, לשמר ולקדם את זכויות המשרתים בצה"ל. העמותה מטפלת בתחומים שונים, לרבות: תיקוני חקיקה, שמאפשרים לצמצם את האפליה של חיילי צה"ל בנושאים שונים, כגון מניעה של רישום פלילי במצבים שבהם אופי העבירה מאפשר זאת.

כמו כן, מעניק המשרד שירותים משפטיים לארגונים ולעמותות, וביניהם:

  • עמותת נפגעי הלם קרב (P.T.S.D)
  • עמותת המסתערבים (ע"ש רפ"ק אלי אברם ז"ל).
  • ארגון "יד לבנים"

שני עורכי הדין של המשרד חברים בוועדת צבא וביטחון בלשכת עורכי הדין. שניהם הרצו בתיכונים בנושא הכנה משפטית לשירות צבאי.

מעורבות בשינויי חקיקה

בין השנים 2009 - 2010 עבדה ועדת העבודה והרווחה של הכנסת על חקיקה במספר סוגיות הנוגעות לשירות בצה"ל. עורכי הדין צפורי ורכבי השתתפו בדיונים, ותרמו תרומה ממשית לנוסח הסופי של חוקים אלו, בין היתר – החוק מכוחו קמה ערכאה שיפוטית חדשה, המוסמכת לדון בסכסוכים שבין משרתי הקבע בצה"ל למערכת הצבאית.