ייעוץ וליווי בחקירות מצ"ח

חקירות הן תמיד עניין לא נעים שאף אחד לא רוצה להיקלע אליהן, קל וחומר כאשר מדובר על חיילים ועל חקירות מצ"ח. במקרים רבים ומגוונים מאוד מתרחשות פעולות חקירה של המשטרה הצבאית החוקרת, כאשר עבור חיילים בשירות הסדיר או בקבע, מדובר על פוזיציה מאוד לא פשוטה להימצא בה. אלו מצבים בהם ייעוץ וליווי בחקירות מצ"ח הוא שירות הכרחי ומרגיע.

המערכת הצבאית מתנהלת אחרת ממערכות אחרות בישראל, הן מבחינת החוק עצמו (חוק השיפוט צבאי) והן מבחינת ההתנהלות הכוללת. אי לכך כאשר אתם או מישהו מבני משפחתכם נמצא תחת חקירת מצ"ח או כחלק מחקירת מצ"ח, יש צורך מהותי ואמיתי בשירות ייעודי ומתמחה של ייעוץ וליווי בחקירות מצ"ח – ע"י עורכי דין המתמחים בלעדית במשפט הצבאי ובהתנהלות מול המערכות החוקרות והשיפוטיות של הצבא.

הזכות לייעוץ עורך דין גם במסגרת חקירות מצ"ח

חשוב מאוד לדעת ולהבין כי לכל חייל המזומן לחקירת מצ"ח, לחקירת קצין בודק (קבו"ד) ולחקירת ועדת חקירה (וח"ק), עומדת הזכות הבסיסית לקבל ייעוץ וליווי מעורך דין צבאי או פרטי המשמש כסנגור – גם לפני שהוחלט על הגשת (או אי-הגשת) כתב האישום. חייל שנקלע למציאות כזו רשאי ליידע מיידית את עורך הדין שלו על הזימון לחקירה ועל המועד והמיקום שלה ועורך הדין רשאי ללוות התהליך ולעזור לחייל בכל אשר יידרש משפטית.

חשיבות מכרעת לייעוץ וליווי

ברוב המקרים, חיילים הנמצאים במסגרת חקירת מצ"ח יהיו צעירים, חסרי ניסיון בדברים כגון אלו וגם מפוחדים מהמציאות המורכבת הזו כחלק משירותם הצבאי. כך שלצד המורכבות והייחודיות המשפטית של המסגרת הצבאית, קריטי לקבל ייעוץ וליווי משפטי נכון כבר מראשית הדרך. יכולה להיות לכך השפעה מכרעת על החקירה ועל תוצאותיה המשפטיות. לקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות למומחים של צפורי,רכבי, הלפרין ושות' עו"ד.